Ջունգլի կողմից կնոջը ծեծելու գործի նախաքննությունն ավարտվել է 12/21/2016   14:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է ամուսնու կողմից կնոջը հանրային վայրում ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ 2016թ. նոյեմբերի 26-ին հաղորդում է ստացվել Երևանի բնակչուհի Հ.Մնացականյանից առ այն, որ ամուսինը Տերյան 68 հասցեի դիմաց անհիմն վիճաբանել է իր հետ, քաշել մազերից, հարվածել մարմնի տարբեր մասերին։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով նախաքննությունն իրականացվել է ՀՀ ՔԿ Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում։ Կինը ճանաչվել է տուժող։
Քրեական գործով ձեռնարկվել են  անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ դեպքի մի շարք հանգամանքերը պարզելու, բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ. նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, կատարվել առերես հարցաքննություն։
Քննությամբ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել ամուսնու կողմից կնոջ նկատմամբ կիրառված բռնության վերաբերյալ, պարզվել վիճաբանության շարժառիթը, ինչը հրապարակման ենթակա չէ՝ նկատի ունենալով, որ դրանք պարունակում են անձնական կյանքին վերաբերող տեղեկություններ. ՀՀ Սահմանադրության 31-րդ հոդվածի համաձայն՝ Յուրաքանչյուր ոք ունի իր մասնավոր և ընտանեկան կյանքի, պատվի ու բարի համբավի անձեռնմխելիության իրավունք։
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ ամուսնուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Նախաքննությունն ավարտվել է և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին:
14:15 03/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՋունգլը կալանավորվել է
16:13 29/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՋունգլի կինը տուժող է ճանաչվել
12:40 29/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՋունգլը կնոջը ծեծել է՝ ինչ-որ մեկի կողմից կնոջ նկարները ֆեյսբուքում «հավանելու» համար

Завершено следствие по делу Геворка Саркисяна по прозвищу “Джунгл”, обвиняемого в публичном избиении жены в центре Еревана 12/21/2016 15:28 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван завершено предварительное следствие по уголовному делу об избиении мужем жены в общественном месте, сообщает пресс-служба СК республики.
26-го ноября с.г. от жительницы Еревана А. Мнацаканян поступил сигнал о том, что по адресу Терьяна 68 муж безосновательно вступил в сней ссору, стал дергать ее за волосы и бить ее по разным частям тела.
Предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по признакам статьи 118 (Побои) Уголовного кодекса РА, осуществлял следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по городу Ереван. Женщина была признана потерпевшей.
В рамках уголовного дела были предприняты следственные действия, необходимые для выяснения ряда обстоятельств и обеспечения полного, всестороннего и объективного расследования. Была назначена судебно-медицинская экспертиза, проведена очная ставка.
“Следствием были добыты достаточные доказательства относительно применения мужчиной насилия в отношении женщины. Был выяснен также мотив ссоры, который не подлежит разглашению с учетом того, что он содержит информацию, касающуюся личной жизни. "Согласно статье 31 Конституции Армении, каждый человек имеет право на неприкосновенность своей частной и семейной жизни, чести и доброй репутации. По совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств мужу предъявлено обвинение по признакам статьи 118 Уголовного кодекса РА. Предварительное следствие завершено, и уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия”, -отмечается в сообщении.