Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնի առթիվ 12/20/2016 12:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնի առթիվ:
<<Ազգային անվտանգության հարգելի՛ ծառայողներ եւ վետերաններ,
Մեր երկրի, ժողովրդի եւ պետության անվտանգության ապահովման ուղղությամբ դուք իրականացնում եք կարեւոր ու պատասխանատու ծառայություն: Արհեստավարժությունը, սկզբունքայնությունը, անձնվիրությունն ու հայրենասիրությունը պետք է լինեն ձեր ծառայության անբաժանելի մասը եւ օգնեն արդյունավետորեն իրականացնել ձեր գործառույթներն ու պարտականությունները:
Պետությունն այսուհետ եւս կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել Ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների սոցիալական խնդիրները եւ կանի հնարավորը դրանք լուծելու ուղղությամբ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ եւ մաղթում մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեր ծառայության իրականացման ճանապարհին>>:

Президент НКР поздравил работников органов национальной безопасности с профессиональным праздником 12/20/2016   13:05  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской  Республики Бако Саакян 20 декабря направил поздравительное послание в связи с Днем работника органов национальной безопасности.
"Уважаемые сотрудники и ветераны органов национальной безопасности!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с вашим профессиональным праздником! Вы осуществляете важную и ответственную службу по обеспечению безопасности нашей страны, народа и государства.
Профессионализм, принципиальность, самоотверженность и патриотизм должны быть неотъемлемой частью вашей службы и способствовать эффективному осуществлению ваших функций и обязанностей.
Государство и впредь продолжит держать в центре внимания социальные проблемы сотрудников органов национальной безопасности и делать все возможное для их решения.