Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ 12/20/2016   10:18  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են  վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը:

Азербайджан ночью нарушил режим перемирия около 40 раз – Минобороны НКР 12/20/2016   10:37  |  Карабахский конфликт
В ночь на 20-е декабря на некоторых участках линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, противник произвел по армянским позициям более 1200 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, в том числе снайперских винтовок.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР не прибегали к ответным действиям. Армянские военнослужащие по всей протяженности линии соприкосновения продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, обеспечивая оборону передовой”, - отмечается в сообщении.