Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Էֆ Էլ Սմիթ» ընկերության գործադիր տնօրեն Թոմաս Շուլցին 12/20/2016 13:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Էֆ Էլ Սմիթ» ընկերության գործադիր տնօրեն Թոմաս Շուլցին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև «Էֆ Էլ Սմիթ Ռուսաստան» ընկերության շուկայի զարգացման գծով մենեջեր Պիտեր Դեյվիսը և «Վալլեքս գրուպ» ՓԲԸ-ի նախագահ Վալերի Մեջլումյանը:
Նախագահը բարձր է գնահատել հայաստանյան շուկայում, ինչպես նաև ամբողջ տարածաշրջանում ոլորտի լավագույն ձեռնարկություններից մեկի՝ «Էֆ Էլ Սմիթ» ընկերության գլխավորած հանքարդյունաբերական ձեռնարկության գործունեությունը, որի հետ Հայաստանի համագործակցությունը տարիների պատմություն ունի և իր նպաստն է բերում երկրի տնտեսական աճին:
Եկող տարեսկզբին իր գործունեության 135-ամյակը նշող «Էֆ Էլ Սմիթ» ընկերության գործադիր տնօրենը դրվատանքով է խոսել Հայաստանում իր հիմնական գործընկերոջ՝ «Վալլեքս գրուպ» ընկերության հետ ավելի քան 10 տարվա արդյունավետ համագործակցության մասին, ընդգծելով, որ ժամանակակից տեխնոլոգիաներով աշխատող իր գլխավորած ձեռնարկությունը Հայաստանում հաջողությամբ է իրականացնում գործունեությունը ի շնորհիվ նաև աշխատասեր հայ ժողովրդի և որակյալ հայ մասնագետների:
Զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են բնական պաշարների խնամքով և խնայողաբար օգտագործումը բնապահպանական բոլոր պահանջներին համապատասխան՝ ի նպաստ տնտեսության զարգացման և ներկայիս ու ապագա սերունդների բարեկեցության:
Հանդիպման ժամանակ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Թոմաս Շուլցին պարգևատրել է Երախտագիտության մեդալով՝ Հայաստանում լեռնահանքային արդյունաբերության զարգացման գործում ներդրած ավանդի և արդյունավետ փոխգործակցության համար:
Հանրապետության Նախագահը Երախտագիտության մեդալ է հանձնել նաև «Վալլեքս գրուպ» ՓԲԸ-ի նախագահ Վալերի Մեջլումյանին, որով գործարարը պարգևատրվել էր ավելի վաղ:

Президент Армении принял исполнительного директора компании FLSmidth 12/20/2016   14:42  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня исполнительного директора компании FLSmidth Томаса Шульца, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
На встрече присутствовали также менеджер по развитию рынка компании “FLSmidth Россия” Питер Дейвис и президент ЗАО Vallex Group Валерий Меджлумян.
Серж Саргсян высоко оценил деятельность возглавляемого FLSmidth горнодобывающего предприятия, сотрудничество Армении с которым насчитывает многолетнюю историю и способствует экономическому росту нашей страны.
Исполнительный директор компании FLSmidth, которая в начале грядущего года отметит свое 135-летие, коснулся насчитывающего уже более 10 лет эффективного сотрудничества со своим основным партнером в Армении – компанией Vallex Group.
Он подчеркнул, что возглавляемое им предприятие, работающее на современных технологиях, успешно развивает деятельность в Армении, в том числе благодаря трудолюбивому армянскому народу и квалифицированным армянским специалистам.
Собеседники отметили важность экономного и бережного использования природных ресурсов в соответствии со всеми экологическими требованиями и во имя развития экономики и благоденствия нынешнего и грядущего поколений.
В ходе встречи президент Армении Серж Саргсян наградил Томаса Шульца Медалью признательности. Медаль присвоена за вклад в дело развития горнодобывающей промышленности Армении и эффективное взаимодействие.
Глава армянского государства вручил Медаль признательности и президенту ЗАО Vallex Group Валерию Меджлумяну, которой предприниматель был ранее уже награжден.