Հակառակորդը շարունակել է ավտոմատ զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը 12/19/2016   10:42  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զինատեսակներից /շուրջ՝ 500 կրակոց/ և դիպուկահար հրացաններից /34 կրակոց/ խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /մոտ 35 անգամ/: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից գրեթե պատասխան գործողություններ չեն ձեռնարկվել: Առաջնագծի ողջ երկայնքով տիրող իրավիճակը գտնվում է հայկական ուժերի զգոն վերահսկողության ներքո:

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из автоматов и снайперских винтовок – Минобороны НКР 12/19/2016   11:01  |  Карабахский конфликт
В ночь на 19-е декабря ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В сообщени отмечается, что противник нарушил перемирие около 35 раз, ведя обстрел из автоматов различных калибров(500 выстрелов)и снайперских винтовок(34 выстрела).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР практически не предприняли ответных действий. Ситуация по всей протяженности передовой линии находится под бдительным контролем армянских сил”, – отметили в Минобороны.