Մարտակերտի պաշտպանական հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ 12/16/2016 10:18 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ինքնաձիգերից և գնդացիրներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 450 կրակոց: Հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ պաշտպանական հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /2 արկ/: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները՝ առանց պատասխան կրակոցների, շարունակել են առաջնագծի ողջ երկայնքով պահպանել զգոնությունը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из автоматов, пулеметов и миномета – Минобороны НКР 12/16/2016   10:23  |  Карабахский конфликт
В ночь 16-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 30 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из автоматов и пулеметов произвел по армянским позициям около 450  выстрелов.
В северо-восточном  оборонительном участке (Мартакерт) ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (2 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР, без ответных выстрелов, продолжали сохранять бдительность по всей протяженности передовой, уверенно выполняя поставленную перед ними боевую задачу.