«Փարոս» ծրագրում ներառելու համար քաղաքացուց կաշառք պահանջած պաշտոնյան կալանավորվել է 12/14/2016 15:02 | Քրեական խրոնիկոն
«Փարոս» ծրագրում ներառելու համար 3 անչափահասների մորից կաշառք վերցրած Վաղարշապատի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալության պետը կալանավորվել է:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ Հրաչյա Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
Դատարանը բավարարել է քննիչի միջնորդությունը՝ Ավետիսյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ և նա կալանավորել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Արմավիրի մարզում հաշվառված 3 անչափահաս երեխաների մորը «Փարոս» ծրագրում ներառելու համար Վաղարշապատի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալության պետը կաշառք է պահանջել:
3 անչափահասների մորը «Փարոս» ծրագրում ներառելու համար կաշառք է պահանջել
Մասնավորապես, 35-ամյա կինը նոյեմբերի վերջերին դիմել է Վաղարշապատի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալության պետ Հրաչյա Ավետիսյանին, որպեսզի ընդգրկվի «Փարոս» ծրագրում, սակայն վերջինս կնոջից գումար է պահանջել՝ ծրագրում ներառելու համար:
Որպես կաշառք պահանջված գումարն էլ եղել է 1 ամսվա նպաստը՝ 37 000 ՀՀ դրամ, այդ ամենից հետո Ավետիսյանը երեք երեխաների մորը սպառնացել է, որ չտալու դեպքում կզրկի ծրագրում ներառելուց և նպաստից:

Глава одного из агентств соцслужбы Армении взят под стражу по обвинению во взяточничестве 12/14/2016 15:21 | Криминальная хроника
Подозреваемый в получении взятки начальник территориального агентства социальной службы Вагаршапата Грачья Аветисян взят под стражу.
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос “ФактИнфо”, Грачье Аветисяну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 311(Получение взятки с вымогательством) УК РА. Суд удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении Аветисяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее сообщалось, что начальник территориального агентства социальной службы Вагаршапата Грачья Аветисян в ноябре потребовал у 35-летней матери троих несовершеннолетних детей, прописанных в Армавирской области, взятку в размере месячного пособия(37 тыс. драмов) за включение в программу “Парос”, угрожая исключить ее из программы в случае, если не получит деньги.