Շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն 12/13/2016 13:25 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 14-ին, 15-16-ը, 18-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն և թաց ձյուն, 14-ին առանձին հատվածներում՝ զգալի: 17-ին սպասվում է ամպամածություն, էական տեղումներ չեն լինի:
Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, 14-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վ, բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Երևանում դեկտեմբերի 14-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է թաց ձյուն և ձնախառն անձրև, կեսօրից սկսած տեղումները կվերափոխվեն ձյան, 15-16-ը, 18-ին ժամանակ առ ժամանակ կտեղա ձյուն: 17-ին սպասվում է ամպամածություն, տեղումների հավանականությունը փոքր է:

Снегопад накроет большинство областей Армении 12/13/2016 13:49 | Информационная платформа
Осадки в виде снега и мокрого снега ожидаются 14 декабря, а также 15-16 и 18 декабря в большинстве областей Армении, сообщает служба мониторинга и гидрометеорологии МЧС республики.
Обильный снегопад прогнозируется 14-го декабря. А уже 17-го декабря будет наблюдаться облачность, существенных осадков не предвидится.
Ветер будет северо-восточным, со скоростью 3-8 м/с.. 14 декабря в отдельных местах прогнозируются усиление порывов ветра до 15-20м/сек., метель и низкая горизонтальная видимость.
В Ереване в ночь на 14-е декабря и утром того же дня ожидаются осадки в виде снега и снега с дождем, а с полудня – в виде снега. 15-16 и 18 декабря временами прогнозируется снег. 17-го декабря в столице будет облачно, осадки маловероятны.