Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը 12/10/2016 09:11 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 10-ի ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Վարդենյաց լեռնանցքում, Սպիտակի, Դիլիջանի և Թասի ոլորաններին, Սարավան-«Զանգեր», Վանաձոր-Ստեփանավան-Ալավերդի, Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դիլիջանի ոլորաններում առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում, սակայն Լարսի անցակետը բեռնատարների համար միակողմանի (Ռուսաստանի կողմից) փակ է:

Минтранс рассказал о ситуации на автомагистралях Армении и КПП “Верхний Ларс” 12/10/2016 09:34 | Информационная платформа
Автомагистрали в Армении, в основном, проходимы, приводит данные на 08:00 10 декабря пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий республики.
Затруднен проезд по автотрассе Сотк-Карвачар.
На перевале Варденяц, серпантинах Спитака, Дилижана и Таса, автодорогах Сараван-“Зангер”, Ванадзор-Степанаван-Алаверди, Горис-Сисиан местами образовался гололед.
На Дилижанских поворотах наблюдается туман.
Движение по автотрассе Степанцминда – Ларс допускается для всех видов транспортных средств с использованием противоскользящих цепей. При этом, сообщается, что КПП “Ларс” закрыт для проезда грузовых автомобилей со стороны РФ.