Հրադադարի առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արևելյան՝Ակնայի հատվածում 12/09/2016   10:07  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 65 անգամ, որի ընթացքում հայկական  դիրքերի ուղղությամբ արձակել է 1000-ից ավելի կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արևելյան /Ակնա/ հատվածում:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ /54 կրակոց/, իսկ հարավարևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական ուղղությամբ` հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և վստահորեն շարունակել  իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджанские ВС ночью стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок и гранатометов - Минобороны НКР 12/09/2016   10:20  |  Карабахский конфликт
В ночь на 9-е декабря ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР около 65 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на восточном(Акна) участке передовой линии.
Кроме стрелкового оружия азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки(54 выстрела), а на юго-восточном(Мартуни) оборонительном направлении – автоматический станковый гранатомет(4 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР, в основном, воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, -отмечается в сообщении.