ՊՆ-ի հաշվեկշռում գտնվող ավտոմեքենայի վթարի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 12/08/2016   18:26  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում գտնվող ավտոմեքենայի վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՔԱննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը2016թ. դեկտեմբերի 8-ին` ժամը 11:00-ի սահմաններում, Երևան-Գորիս ճանապարհի 231,3-րդ կմ-ում ՊՆ N զորամասի զինծառայող ավագ վարորդ, լեյտենանտ Ա. Մուսիկյանն իր վարած «ԼԵՔՍՈՒՍ LX-570» մակնիշի ՊՆ հաշվառման համարանիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և գլորվել ձախակողմյան ձորը, որի արդյունքում ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է, իսկ ուղևորը՝ նույն զորամասի զինծառայող ավագ սպա, կապիտան Ալեքսան Նվերի Սիմոնյանը, ստացած վնասվածքներից մահացել է «Գորիս բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ տեղափոխելու ճանապարհին:
Վթարի պահին պաշտպանության նախարարն ավտոմեքենայում չի եղել. կա երկու զոհ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության իններորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело заведено по факту ДТП с участием автомобиля Минобороны Армении 12/09/2016   14:27  |  Чрезвычайное просшествие
Уголовное дело возбуждено по факту ДТП с участием автомобиля, находящегося на балансе Министерства обороны Армении, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
8-го декабря  около 11:00 на 231,3 километре автотрассы Ереван-Горис автомобиль марки “Lexsus LX-570”, за рулем которого находился военнослужащий N-ской воинской части МО, старший водитель, лейтенант А.Мусикян, съехал с проезжей части и скатился в ущелье слева от дороги. В результате ДТП он от полученных травм погиб на месте, а пассажир - военнослужащий той же части, старший офицер, капитан Алексан Симонян скончался от полученных травм по дороге в медцентр Гориса.
“Девятым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 242 (Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух и более человек) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие”, - отмечается в сообщении.