Նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է հարավարևելյան սահմանագոտի, այնուհետեվ Արցախ 12/08/2016   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Հայաստանի Հանրապետության հարավարևելյան զորամասերից մեկը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահը ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ զինված ուժերի բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ զորամասի մշտական տեղակայման վայրում ծանոթացել է զորամասի մարտական պատրաստականությանը, լսել հրամանատարության զեկույցը, շփվել զինվորների հետ, որից հետո շրջայց է կատարել շահագործման հանձնված նորակառույց զինավանում, ծանոթացել ստեղծված պայմաններին և զինվորական ճաշարանում ճաշել նրանց հետ:

Серж Саргсян посетил одну из воинских частей на юго-востоке Армении и отправился с рабочим визитом в НКР 12/08/2016 16:14 | Лента новостей
Президент Армении, Верховный главнокомандующий вооружёнными силами РА Серж Саргсян сегодня посетил одну военных частей, дислоцированных на юго-востоке республики.
Как сообщает пресс-служба главы государства, президент в сопровождении министра обороны Армении и представителей высшего командного состава вооружённых сил РА в месте постоянной дислокации военной части ознакомился с боевой готовностью части, после чего совершил экскурсию по сданному в эксплуатацию недавно построенному военному городку, ознакомился с созданными условиями и пообедал вместе с ними в солдатской столовой.