Վարչապետը Շաբոյանին տոներին ընդառաջ առաջարկեց ուշադիր լինել գների արհեստական բարձրացման հարցում 12/08/2016 12:04 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյան Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին առաջարկեց, հաշվի առնելով գալիք ամանորյա տոները, առավել ուշադիր լինել առևտրային շուկայում ապրանքների գների արհեստական բարձրացման և հակամրցակցային գործողությունների կանխարգելման հարցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին վարչապետը նշեց դեկտեմբերի 8-ի կառավարության նիստին:
«Մեր առաջարկությունը հետևյալն է՝ մաքսիմալ ուշադիր եղեք, տնտեսավարողի շահն ապահովեք, միջամտում ենք միայն այն դեպքում, երբ հասկանում ենք, որ դա գերիշխող է, որպեսզի չդառնա բեռ բիզնեսի համար»,- ասաց վարչապետը:

Премьер-министр Армении призвал не допустить искусственного повышения цен под Новый год 12/08/2016   12:17  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на заседании правительства в четверг призвал председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Артака Шабояна с учетом предстоящих праздников Нового года и Св. Рождества проявить большую бдительность в вопросе предотвращения антиконкурентных действий и искусственного повышения цен на товарных рынках, передает “Арменпресс”.
“Наше предложение заключается в следующем: будьте максимально внимательны, обеспечивайте соблюдение интересов хозяйствующих субъектов”, – сказал премьер.