ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն  ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի  արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին 12/07/2016   20:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի  արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր  Ուրազաևին։ Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ ՔԿ նախագահը բարձր է գնահատել դեսպանատան կատարած աշխատանքը՝ երկու երկրների ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում և արձանագրել, մասնավորապես, իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված համագործակցության ավանդույթները։ Կողմերը հավաստել են  իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու ու առավել խորացնելու փոխգործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահը և Ղազախստանի դեսպանն անդրադարձել են ՀՀ քննչական կոմիտեի և Ղազախստանի քննչական մարմինների միջև համագործակցությունն առավել սերտացնելու հեռանկարներին, ձեռք բերել պայմանավորվածություն` աշխատանքային կարգով քննարկումները շարունակելու վերաբերյալ։

Глава СК Армении обсудил с послом Казахстана перспективы дальнейшего укрепления сотрудничества 12/08/2016   00:20  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян накануне принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Армении Тимура Уразаева.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, стороны обсудили широкий круг вопросов, представляющих обоюдный интерес.
Председатель СК Армении высоко оценил проделанную посольством работу в деле укрепления дружбы между двумя народами, указав, в частности, на сформировавшиеся между правоохранительными органами традиции сотрудничества. Стороны заверили в готовности к продолжению и дальнейшему углублению взаимодействия.
В ходе встречи председатель СК Армении и посол Казахстана коснулись перспектив дальнейшего укрепления сотрудничества между Следственным комитетом РА и следственными органами Казахстана. Сторонами была достигнута договоренность о продолжении обсуждений в рабочем порядке.