ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն ընտրություններին դաշինքով մասնակցելու հարց չեն քննարկել 12/07/2016   16:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը և ՀՅԴ-ն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին դաշինքով մասնակցելու հարց չեն քննարկել: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Բնականաբար, ՀՅԴ-ն մեր կոալիցիոն գործընկերն է, կլինեն նման քննարկումներ, բայց այս պահին ոչ ՀՀԿ-ն, ոչ ՀՅԴ-ն նման ցանկություն չեն հայտնել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Բաղդասարյանը:
Նա հավելեց, որ ՀՀԿ-ն պատրաստ է քաղաքական կոնսուլտացիաներ անցկացնել ցանկացած քաղաքական ուժի հետ: Նա ընդգծեց՝ եթե կլինեն քաղաքական ուժեր, որոնք կցանկանան քաղաքական կոնսուլտացիաներ անցկացնել ՀՀԿ-ի հետ, իրենք պատրաստ են դրան: «Մենք կոնսուլտացիաներից, բանակցություններից չենք խուսափում, սակայն նման որոշում այս պահին չունենք»,- հստակեցրեց պատգամավորը:
Հարցին՝ ՀՀԿ-ի շանսերն ավելի մեծ կլինեն առանձի՞ն, թե ՀՅԴ-ի հետ ընտրություններին մասնակցելու դեպքում, Բաղդասարյանը պատասխանեց, որ նման մոնիթորինգ չեն անցկացրել, սակայն նկատեց, որ քաղաքական ուժերի միավորման դեպքում շանսերն ավելի մեծ են լինում:
«Ամեն դեպքում, մենք նման հարց քննարկելու համար դեռ ժամանակ ունենք: այս պահին մենք դա չենք քննարկել: Քննարկուﬕց հետո կխոսենք, եթե, իհարկե, լինի նման քննարկում»,- հավելեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:

РПА и АРФД не обсуждали возможности участия в грядущих парламентских выборах в Армении единым блоком 12/07/2016   17:50  |  Лента новостей
Правящая Республиканская партия Армении(РПА) и АРФ “Дашнакцутюн” не обсуждали вопроса об участии в грядущих парламентских выборах единым блоком.
Об этом, как передает “Арменпресс”, на встрече с журналистами в НС Армении сказал глава парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян.
“Естественно, АРФД – наш коалиционный партнер, подобные обсуждения будут, однако в данный момент такого желания не выражали ни РПА, ни АРФД”,- сказал Ваграм Багдасарян.
Он добавил, что РПА готов проводить политические консультации с любыми политическими силами,  если последние изъявят такое желание.
“Мы не избегаем консультаций и переговоров, однако в данный момент у нас таких решений нет”,- сказал руководитель фракции РПА.