«UAZ 31512»-ը շրջվել ձորը. վարորդը մահացել է 12/07/2016 10:11 | Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 01.20-ին, ԱԻՆ-ում տեղեկատվություն է ստացվել, որ Արարատի մարզի Նորաշեն գյուղի զորամասի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում «UAZ 31512» մակնիշի 34 VC 179 պետհամարանիշի (վարորդ՝ Ա. Մ.1960 թ. ծնված) ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել մոտակա ձորը: Ինչի հետևանքով ուղևոր Է. Ա.-ը (1981 թ. ծնված) հոսպիտալացվել է Արտաշատի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության, իսկ վարորդ Ա. Մ.-ը հոսպիտալացվել է էրեբունի ԲԿ, որտեղ գիտակցության չգալով մահացել է:

Трагическое ДТП произошло в Араратской области Армении 12/07/2016   10:31  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло в ночь на 7-е декабря близ воинской части в селе Норашен Араратской области Армении.
Как сообщает МЧС республики, при пока не выясненных обстоятельствах автомобиль марки «UAZ 31512»(г/н 34 VC 179) съехал с проезжей части дороги и скатился в ущелье.
В результате аварии пассажир Е.А, 1981 года рождения был доставлен в медцентр Арташата. Врачи оценивают состояние пострадавшего как средней тяжести, а водитель А.М. был госпитализирован в медцентр “Эребуни”, где скончался, не приходя в сознание.