«Ֆրիտյոֆ Նանսենի» անվան դպրոցի մոտ կրակոցներ արձակած անձը դիմակավորված է եղել 12/06/2016   16:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին «Ֆրիտյոֆ Նանսենի» անվան թիվ 150 հիմնական դպրոցի մոտ հնչած կրակոցների դեպքով «Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի դարձել:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ հիշյալ դպրոց են շարժվել երկու ավտոմեքենա, որոնցից մեկը՝ BMW X 5, իսկ մյուսը՝ «Mersedes», և հենց վերջին ավտոմեքենայից էլ հնչել են կրակոցները, սակայն դիմացի ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Մեզ հայտնի է դարձել, որ կրակող անձը եղել է դիմակավորված, իսկ կրակոցների հետևանքով կոտրվել է ինչպես «BMW X 5» ավտոմեքենայի հետևի ապակին, այնպես էլ՝ դպրոցի ապակիները:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեին տեղեկացրել է, որ կրակոցների վերաբերյալ ահազանգել է դպրոցի տնօրենը և հայտնել, որ դպրոցի մոտ արձակված կրակոցների հետևանքով վնասվել են դպրոցի ապակիները:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քերական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Стали известны новые подробности инцидента со стрельбой близ школы в Ереване 12/06/2016   16:29  |  Криминальная хроника
ИА “ФактИнфо” стали известны новые подробности инцидента со стрельбой близ школы №150 имени Фритьофа Нансена в ереванском районе Нор Норк.
По сведениям “ФактИнфо”,  инцидент произошел с участием двух автомобилей марок BMW X 5 и  “Мерседес”, которые двигались в сторону вышеупомянутой школы. Стрельбу открыли из “Мерседеса” по следовавшей впереди машине.
Стрелявший был в маске. Выстрелами были повреждены заднее стекло «BMW X 5» и оконные стекла в школе.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что сигнал о стрельбе поступил от директора школы, который сообщил, что в результате произведенных возле учебного заведения выстрелов повреждены стекла в школе.
По данному фату возбуждено уголовное дело по пункту 6 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство, совершенное способом, опасным для жизни многих людей) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК Армении.