Հակառակորդը կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ 12/05/2016 10:14 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /ավելի քան 50 անգամ/` հիմնականում կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ /շուրջ 550 կրակոց/ և դիպուկահար հրացաններ /33 կրակոց/: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առաջնագծի արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը երկու անգամ օգտագործել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ /ՁՀՆ-7/:
ՊԲ առաջապահ ուժերը բոլոր ուղղություններով վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնային բնագծի կայուն պաշտպանությունը::
Այս պահի դրությամբ իրավիճակը հանգիստ է և լիովին գտնվում է հայկական ստորաբաժանումների զգոն վերահսկողության ներքո:

ВС Азербайджана стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок и гранатометов - Минобороны НКР 12/05/2016   10:21  |  Карабахский конфликт
В ночь на 5-е декабря ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня по различным направлениям линии соприкосновения(более 50 раз) с ВС НКР, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Противник нарушил режим перемирия более 50 раз, применив в основном автоматическое стрелковое оружие различных калибров (около 550 выстрелов) и снайперские винтовки(33 выстрела).
В восточном направлении передовой(Мартуни) азербайджанские ВС дважды применили ручной противотанковый гранатомет(РПГ-7).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно выполняли поставленную перед ним задачу по всем направлениям, обеспечив стабильную оборону передовой. В данный момент ситуация спокойная и полностью находится под бдительным контролем армянских подразделений”, - отмечается в сообщении.