ԲՀԿ-ն դիմել է Գագիկ Ծառուկյանին՝ քննարկել ակտիվ քաղաքականություն վերադառնալու հարցը 12/03/2016   15:18  |  Քաղաքական
Այսօր տեղի է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» (ԲՀԿ) կուսակցության քաղաքական խորհրդի ընդլայնված նիստը, որը քննարկել է ԲՀԿ հիմնադիր նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ակտիվ քաղաքականություն վերադառնալու հարցն ու ընդունել հայտարարություն։
ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի հայտարարության մեջ ասված է՝
«ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը, հաշվի առնելով հանրապետության բոլոր համայնքներում և Երևանում տասնյակ հազարավոր մեր հայրենակիցների պահանջն ու ցանկությունը,
Հաշվի առնելով մեր երկրում հանրային-քաղաքական մեծ համախմբում ապահովելու անհրաժեշտությունը, որն ի զորու է իրականացնել ժողովրդի անվերապահ աջակցությունն ու վստահությունը վայելող գործիչ Գագիկ Ծառուկյանը,
Հաշվի առնելով երկրի ներքին և արտաքին լրջագույն մարտահրավերները բացառապես մեծ համախմբմամբ լուծելու հրամայականը,
Հաշվի առնելով, որ Ծառուկյանի ակտիվ քաղաքականությունից հեռանալով՝ որևէ այլ գործիչ և քաղաքական ուժ ի զորու չեղավ լուծելու այդքան անհրաժեշտ հասարակական-քաղաքական համախմբման խնդիրը,
ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը, մեր տասնյակ հազարավոր քաղաքացիների անունից, դիմում է ԲՀԿ հիմնադիր նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին՝ քննարկելու ակտիվ քաղաքականություն վերադառնալու և մեծ համախմբմամբ, միասնական ջանքով ու ժողովրդի աջակցությամբ մեր երկրի առջև ծառացած խնդիրները լուծելու հարցը»։
09:41 03/12/2016  |  ՄամուլԳագիկ Ծառուկյանը մեսիջ է ուղարկել «Համախմբմանն» ու Օսկանյանի թիմին. «Հրապարակ»
09:41 30/11/2016Քաղաքական ուժերից մեկը որոշել է ստորագրությունները «վաճառել» Ծառուկյանին. «Ժամանակ»
09:24 29/11/2016  |  ՄամուլԾառուկյանն իր 60-ամյակը նշել է Մոնակոյում. «Ժամանակ»
10:18 23/11/2016  |  ՄամուլԾառուկյանն ասում է, որ բանկերը լոմբարդ են, իսկ ԿԲ-ն լռում է.«Ժամանակ»
09:09 23/11/2016  |  ՄամուլԲՀԿ-ն, առանց դեմերի, կպահանջի նախկին նախագահի վերադարձը. «Հրապարակ»
09:31 18/11/2016  |  ՄամուլԾառուկյանը զայրացել է. «Հրապարակ»
09:26 16/11/2016  |  ՄամուլՆույն ջուրը երկու անգամ չեն մտնում. Ծառուկյանը, ի վերջո, կվերադառնա՞. «Հրապարակ»
08:53 03/11/2016  |  ՄամուլԾառուկյանի վերադարձի շուրջ քննարկումները շարունակվում են. «Հրապարակ»
14:52 01/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀերմինե Նաղդալյանն ինքն է իր պաշտոնը ծառայեցնում սեփական բիզնեսի ծաղկմանը. Xnews.am

Политсовет партии “Процветающая Армения” просит Гагика Царукяна вернуться в активную политику 12/03/2016   16:32  |  Лента новостей
Сегодня состоялось заседание политсовета партии “Процветающая Армения” в расширенном составе, в ходе которого обсуждался вопрос о возвращении учредителя партии Гагика Царукяна в активную политику, сообщает пресс-служба партии.
“Политсовет ППА от имени десятков тысяч наших граждан обращается к основателю партии Гагику Царукяну с просьбой рассмотреть вопрос о его возвращении в активную политику и решении стоящих перед страной проблем совместными усилиями и при поддержке народа”, - говорится в заявлении.
В документе отмечается, что данное решение принято с учетом требования и желания десятков тысяч наших граждан и необходимости широкой общественно-политической консолидации в нашей стране, обеспечить которую может Гагик Царукян – деятель, пользующийся безоговорочной поддержкой и доверием народа.
В заявлении также говорится, что решение принято с учетом необходимости решения стоящих перед страной серьезнейших внутренних и внешних вызовов исключительно посредством масштабной консолидации.
“После ухода Гагика Царукяна из активной политики ни одному деятелю и политической силе не удалось решить столь необходимую задачу по общественно-политической консолидации", - говорится в заявлении политсовета ППА.