Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի ազգային արխիվի տնօրենին 12/03/2016   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 3-ին ընդունել է Հայաստանի ազգային արխիվի տնօրեն, պատմաբան Ամատունի Վիրաբյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ պետական արխիվի տնօրեն Լեռնիկ Հակոբյանը, քննարկվել են արխիվային գործերի ոլորտում Արցախի եւ Հայաստանի Հանրապետության փոխգործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման համագործակցությունը՝ բարձր գնահատելով Ամատունի Վիրաբյանի գիտական ներդրումը մեր պատմության նորագույն շրջանի ուսումնասիրման գործում:
18:13 31/10/2016Հանդիպում բարերար Վիտալի Գրիգորյանցի հետ
18:11 31/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ Նախագահն ընդունել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանին

Президент НКР встретился с директором Национального архива Армении 12/03/2016 15:39 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 3 декабря принял директора Национального архива Армении, историка Аматуни Вирабяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи, в которой принял участие директор Государственного архива НКР Лерник Акопян, был обсужден ряд вопросов, касающихся взаимодействия Арцаха и Республики Армения в сфере архивного дела.
Президент Саакян отметил важность подобного сотрудничества, высоко оценив научный вклад Аматуни Вирабяна в изучение новейшего периода истории армянского народа.