«Կարեն Կարապետյանի գործունեությունը ցույց տվեց, որ նա գործի մարդ է». Սերժ Սարգսյան 12/03/2016   12:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
«168 Ժամ» թերթի նախաձեռնած «Հարց Նախագահին» խորագրի շրջանակներում նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է լրատվամիջոցի առաջին հարցին։ Այն ներկայացնում ենք ստորև։
– Պարոն Նախագահ, ՀՀԿ համագումարում Դուք հայտարարեցիք, որ 2017թվականի խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետականկուսակցության հաղթանակի դեպքում Կարեն Կարապետյանը կշարունակիպաշտոնավարել վարչապետի պաշտոնում։ Դուք, փաստորեն, ԿարենԿարապետյանի պաշտոնավարումը պայմանավորում եք ընտրություններիարդյունքով։ Իսկ որքանո՞վ է նրա պաշտոնավարմանշարունակականությունը պայմանավորվում կառավարությանգործունեության արդյունավետությամբ։ Այսինքն, եթե տնտեսական կյանքումէական փոփոխություններ չլինեն, սակայն ՀՀԿ–ն մեծամասնություն ստանախորհրդարանում, Կարեն Կարապետյանը կրկի՞ն պաշտոնավարելու է՝ որպեսվարչապետ։
– ՀՀԿ համագումարում ես նախ և առաջ հայտարարեցի, որ մեր առաջնահերթ խնդիրն է՝ 2017 թվականի գարնանը կազմակերպել և անցկացնել անբիծ ընտրություններ: Այո, ես նաև հայտարարեցի, որ գալիք ընտրություններում վստահության քվե ստանալու դեպքում մեր կառավարությունը կրկին կգլխավորի Կարեն Կարապետյանը՝ շարունակելով իրագործել արդեն իսկ նախանշված ծրագիրը:
5-6 ամսում գնահատել կառավարության գործունեության արդյունքները դժվար է, եթե էական ձախողումներ չլինեն: Միևնույն ժամանակ, համոզված եմ, որ Կարեն Կարապետյանի որդեգրած կառավարման մշակույթը, աշխատաոճն ու մոտեցումները խոստումնալից են:
Կարեն Կարապետյանի գործունեության այս կարճ ժամանակահատվածը ցույց տվեց, որ նա իսկապես գործի մարդ է: Վարչապետն այսօր նոր շունչ ու թարմություն է հաղորդել կառավարության աշխատանքին՝ ցույց տալով, որ խնդիրները լուծելու միակ ճանապարհը ժամանակակից ճկուն և արդյունավետ կառավարումն է: Նա իր գործունեությամբ արդեն հասցրել է նաև դրական ակնկալիքներ ձևավորել հասարակության մեջ, և վստահ եմ, որ կկարողանա իրականացնել կառավարության մտահղացումները:
09:00 03/12/2016  |  ՄամուլԱյսօր Կարեն Կարապետյանը սոցցանցերում հեշթեգով կպատասխանի հրապարակված հարցերին. «Ժողովուրդ»
20:12 22/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունն ստանձնել է բարեփոխումների իրականացման պատասխանատվություն
20:18 21/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյան. Գործարարների համար խոչընդոտներ չպետք է լինեն
16:23 17/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ամերիկանո» սուրճը «ռուսիանո» վերանվանելու մտահղացումը Մեդվեդեւին հուշել էր ՀՀ վարչապետը
22:18 27/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը ԵԱՏՄ նիստում կարեւորել է ազգային տնտեսությունների արդիականացումը

Президент Армении прокомментировал деятельность Карена Карапетяна на посту премьер-министра 12/03/2016   12:52  |  Лента новостей
Новый премьер-министр Армении Карен Карапетян за короткий промежуток времени своей деятельности показал, что он - человек дела, заявил президент РА Серж Саргсян, отвечая на вопрос газеты “168 часов”.
Издание, ссылаясь на заявление главы государства на XVI съезде правящей Республиканской партии Армении, согласно которому в случае победы РПА на парламентских выборах 2017 года Карен Карапетян продолжит свою деятельность на посту премьер-министра республики, поинтересовалась у президента, означает ли это, что Карапетян займет должность главы правительства и в случае отсутствия существенных изменений в экономической жизни, лишь на основе получения РПА большинства в парламенте.
“На съезде я в первую очередь заявил, что нашей первоочередной задачей является организация и проведение весной 2017 года безупречных выборов. Да, я также заявил, что при получении на предстоящих выборах вотума доверия наше правительство вновь возглавит Карен Карапетян, который продолжит реализацию уже намеченных программ. Сложно оценить деятельность правительства за 5-6 месяцев, если, конечно, не будет провалов”, - заявил президент, назвав многообещающими культуру управления, стиль работы и подходы Карен Карапетяна.
По словам Сержа Саргсяна, премьер-министр сегодня вдохнул новую жизнь  в деятельность правительства, продемонстрировав, что единственный путь к решению проблем – современное, гибкое и эффективное управление.
“Он своей деятельностью уже успел сформировать в обществе позитивные ожидания. Уверен, он сумеет реализовать идеи правительства”, - отметил президент Армении.