Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ 12/03/2016   09:44  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից /շուրջ 80 կրակոց/: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:

Минобороны НКР: Армия обороны подавила наступательную активность ВС Азербайджана на передовой 12/03/2016   09:57  |  Карабахский конфликт
В ночь на 3-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 90 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Наиболее интенсивные обстрелы велись из снайперского оружия(около 80 выстрелов). В восточном направлении азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровый миномет(1 снаряд)
“Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления активности противника прибегли к необходимым действиям, уверенно осуществляя оборону передовой линии. По состоянию на данный момент ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск спокойная”, – говорится в сообщении.