Ուշադրություն. ուժգին քամիներ են սպասվում՝ 15-20 մ/վ, պոռթկումներով՝ 20-25 մ/վ արագությամբ 12/02/2016   13:22  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբաններն զգուշացնում են, որ այսօր և դեկտեմբերի 3-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ, պոռթկումներով՝ 20-25 մ/վ արագությամբ:
Իսկ ընդհանրապես հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 3-ի գիշերը, 5-6-ը շրջանների մեծ մասում, 3-ի ցերեկը հյուսիսային շրջաններում, 7-ի գիշերը հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում‵ ձյուն: 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
3-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 4-ի գիշերը կնվազի 2-4, 5-6-ի ցերեկը‵ 4-6 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 3-ի գիշերը, 5-6-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր վայրերում‵ թաց ձյուն, ցածրադիր գոտիներում՝ ձնախառն անձրև: 3-ի ցերեկը սպասվում է ամպամածություն, կա թույլ տեղումների հավանականություն: 4-ին, 7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Синоптики предупреждают об угрозе сильного ветра в Армении 12/02/2016 13:41 | Информационная платформа
Усиление ветра до 15-20 м/с. ожидается второго и третьего декабря в Армении, в отдельных областях его порывы могут достигать 20-25 м/с. Об этом сообщает служба мониторинга и гидрометеорологии МЧС республики.
В ночь на 3-е декабря, 5-6 декабря в большинстве областей Армении, днем 3 декабря на севере страны и в ночь на 7-е декабря – на юге республики прогнозируются осадки, в горных и предгорных районах – в виде снега. 4 декабря в республике установится погода без осадков.
Ветер будет юго-восточным, со скоростью 3-8 м/с. 3-го декабря в отдельных областях Армении прогнозируется усиление ветра до 20-25 м/с.
Температура воздуха в ночь на 4-е декабря понизится на 2-4 градуса, а 5-6 декабря –на 4-6 градусов.
В Ереване в ночь на 3-е декабря, а также 5-6 декабря время от времени прогнозируются осадки, в высокогорных районах – в виде мокрого снега. Днем 3-го декабря ожидается облачность, возможны осадки. 4-го декабря и 7-го декабря в столице ожидается погода без осадков.