Քննարկվել են ռազմական արդյունաբերության ոլորտում փոխգործակցության զարգացման հարցեր 12/01/2016   16:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 30-ին հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովին: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ռազմական արդյունաբերության ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով փոխգործակցության զարգացման հետ կապված օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նոյեմբերին Դենիս Մանտուրովի Հայաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին:

Виген Саркисян обсудил с главой Минпромторга РФ вопросы сотрудничества в сфере военной промышленности 12/01/2016 16:20 | Лента новостей
Министр обороны Армении Виген Саркисян в рамках официального визита в Москву встретился накануне с главой министерства промышленности и торговли РФ Денисом Мантуровым, сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
В ходе стороны обсудили вопросы развития взаимодействия в сфере военной промышленности как в двустороннем, так и многостороннем форматах..
“Речь также зашла о ходе реализации договоренностей, достигнутых в рамках ноябрьского рабочего визита Дениса Мантурова в Армению”, - отмечается в сообщении.