Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ և ականանետ 12/01/2016   10:15  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 30-ի լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հարավային և հարավարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /12 արկ/, իսկ արևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական հատվածում`  82 մմ-ոց ականանետ /6 արկ/:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են անհրաժեշտ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Минобороны НКР: Армия обороны пресекла наступательную активность ВС Азербайджана 12/01/2016   10:24  |  Карабахский конфликт
В ночь на первое декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 75 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 2000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
В южном и юго-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет(12снарядов), а в направлении восточного(Мартуни) оборонительного участка -  82-миллиметровый миномет(6 снарядов).
“Передовые части Армии обороны НКР для подавления активности противника прибегли к необходимым действиям, продолжая уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи”, – говорится в сообщении.