ՀՀԿ նոր գործադիր մարմինը կունենա 21 անդամ. թեկնածուներին առաջարկել է Սերժ Սարգսյանը 11/26/2016 15:47 | Քաղաքական
ՀՀ նախագահ, կուսակացության վերընտրված նախագահ Սերժ Սարգսյանի առաջարկով ՀՀԿ գործադիր մարմինը կունենա 21 անդամ։
«Առաջարկում եմ հետևյալ կազմը` Սերժ Սարգսյան, Հովիկ Աբրահամյան, Արմեն Աշոտյան, Կարեն Ավագյան, Վահրամ Բաղդասարյան, Գագիկ Բեգլարյան, Ռուբեն Թադևոսյան, Մուշեղ Լալայան, Կարեն Կարապետյան, Կարեն Կարապետյան (ՀՀԿ պատգամավոր), Հրանուշ Հակոբյան, Դավիթ Հարությունյան, Վիգեն Սարգսյան, Արփինե Հովհաննիսյան, Տարոն Մարգարյան, Գագիկ Մինասյան, Հերմինե Նաղդալյան, Սամվել Նիկոյան, Էդուարդ Շարմազանով, Գալուստ Սահակյան, Սամվել Ֆարմանյան», - ասաց Սերժ Սարգսյանը:
Գործադիր մարմնի անդամների ընտրությունը եւս կազմակերպվեց բաց քվեարկությամբ ու կազմը հաստատվեց.
«Մենք լուծում ենք գործադիր մարմնի թարմացման խնդիր: Ձեռնամուխ ենք լինում լուծելու կանանց մասնակցության ավելացման հարցը՝ որոշումների կայացման գործում և երիտասարդների ընդգրկումը գործադիր մարմնում», - ասաց Սերժ Սարգսյանը՝ շնորհավորելով գործադիր մարմնի նորընտիր անդամներին:
Նախագահը նշեց, որ մոտ օրերս կորոշվի ՀՀԿ-ի խորհրդի կազմը, որից հետո կգումարվի անդրանիկ նիստը, կընտրվեն ՀՀԿ նախագահի տեղակալներ։

В новый состав Исполнительного органа РПА вошли бывший и действующий премьер-министры 11/26/2016 16:41 | Лента новостей
Правящая Республиканская партия Армении утвердила в ходе проходящего в субботу 16-го съезда новый состав Исполнительного органа.
По предложению председателя РПА Сержа Саргсяна, у Исполнительного органа партии будет 21 член.
“В его состав вошли: Серж Саргсян, Овик Абраамян, Армен Ашотян, Карен Авакян, Ваграм Багдасарян, Гагик Бегларян, Рубен Тадевосян, Мушег Лалаян, Карен Карапетян, Карен Карапетян(депутат от РПА), Грануш Акопян, Давид Арутюнян, Виген Саркисян, Арпине Ованнисян, Тарон Маргарян, Гагик Минасян, Эрмине Нагдалян, Самвел Никоян, Эдуард Шармазанов, Галуст Саакян, Самвел Фарманян”, - сообщил Серж Саргсян.
“Мы решаем задачи по обновлению органа партии, повышения роли женщин в процессе принятия решений и участию молодежи в Исполнительном органе”, - сказал Серж Саргсян, поздравив новоизбранных членов структуры.
Президент также отметил, что в ближайшие дни будет определен состав Совета РПА, после чего состоится первое заседание, на котором будут избраны заместители председателя РПА.