Դանակահարվել է Չարենցավանի ներկայիս քաղաքապետի տղան. դանակահարության մեջ կասկածվողը Սյունիքի նախկին մարզպետի տղան է. Shamshyan.com 11/26/2016   09:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում:
Ըստ կայքի՝ «Օջախ» ռեստորանային համալիրից Աբովյանի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Չարենցավան քաղաքի բնակիչ, 22-ամյա Տիգրան Հակոբի Շահգալդյանը:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ վերջինս ոտքերի և նստատեղի հատվածում ունի սուր-կտրող-ծակող առարկայից ստացած վնասվածնքերով:
Տ. Շահգալդյանը Չարենցավանի քաղաքապետ Հակոբ Շահգալդյանի տղան է և Կոտայքի նախկին մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանի թոռը:
Կասկածներ կան, որ նրան դանակարահել է Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի տղան, ով աղջիկների և վիրավորի հետ մինչև «Օջախ» ռեստորանային համալիր ժամանելը եղել է Ծաղկաձորում:

Имя сына экс-губернатора Сюникской области Армении засветилось в очередном инциденте - СМИ 11/26/2016   10:38  |  Криминальная хроника
22-летний житель Чаренцавана Тигран Шахгалдян госпитализирован в медцентр Абовяна после инцидента в ресторанном комплексе “Оджах”, сообщает Shamshyan.com.
По сведениям издания, у Шахгалдяна диагностировали колото-резаные ранения в области ног и ягодиц.
Т. Шахгалдян является сыном мэра города Чаренцаван Акопа Шахгалдяна и внуком бывшего губернатора Котайкской области Коваленко Шахгалдяна.
Есть подозрения, что ножевые ранения ему нанес сын экс-губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна, который до этого был в Цахкадзоре.