Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված միջոցառմանը 11/26/2016   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին մասնակցել է ԼՂՀ դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ նախագահը շնորհավորել է ներկաներին մասնագիտական տոնի առթիվ եւ պետական պարգեւներ հանձնել դատախազության մի խումբ աշխատակիցների:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է դատախազության դերը մեր երկրի կյանքում՝ նշելով, որ դա կարեւոր ծառայություն է, որը պահանջում է բարձր մասնագիտական, մարդկային ու բարոյական հատկանիշներ, լուրջ պատրաստվածություն, արհեստավարժություն, անձնվիրություն եւ պատասխանատվություն ծառայողական պարտականությունների իրականացման հանդեպ:
«Համակարգի առջեւ ծառացած հիմնախնդիրները, աշխատակիցների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավման հարցերը մշտապես գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում, եւ այսուհետ էլ կարվի հնարավորը դրանք պատշաճ կերպով լուծելու համար»,-ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии по случаю Дня работника прокуратуры НКР 11/26/2016   12:55  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 26-гоноября принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника прокуратуры НКР.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян поздравил присутствующих с профессиональным праздником и вручил государственные награды группе сотрудников прокуратуры.
В своем слове президент Саакян подчеркнул роль прокуратуры в жизни страны, отметив, что это важная служба, которая требует высоких профессиональных, человеческих и моральных качеств, серьезной подготовки, самоотверженности и ответственности за выполнение служебных обязанностей.
«Задачи, стоящие перед системой, вопросы улучшения рабочих и социальных условий сотрудников всегда находятся в центре внимания государства, и впредь будет сделано все возможное для их решения на должном уровне», - подчеркнул Бако Саакян.