Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար է նշանակվել Սերոբ Սարգսյանը
Անձին մեղադրանք է ներկայացվել՝ թմրանյութերի վաճառքով զբաղվող համացանցային հարթակները գովազդելու համար․ Քննչական կոմիտեն զգուշացնում է
11/14/2024 17:40
Ամուսինը կնոջ ծննդյան օրը մկրատով հարվածներ է հասցրել վերջինիս. միջադեպ Սանկտ Պետերբուրգում
11/14/2024 17:15
«Դու կեղտաբիծ ես տիեզերքում». նեյրոցանցը մարդուն խնդրել է մեռնել
11/14/2024 17:08
«Միքայելյան» ԲԿ-ում 68-ամյա կնոջ մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել․նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն
11/14/2024 17:05
ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն առաջին անգամ խաշ է համտեսել
11/14/2024 16:42
«ՀԷՑ-ը խլել», «ՀԷՑ-ը մասնատել». ես նման օրակարգ չունեմ. Մեսրոպյան
11/14/2024 16:37
ՀԱՊԿ-ի աշխատանքներին մասնակցությունը սառեցնելու մասով ՀՀ դիրքորոշումը փոփոխության չի ենթարկվել. ՀՀ ԱԳՆ
11/14/2024 16:29
«Հայկական ավիաուղիներ»-ը դեկտեմբերի 9-ից վերսկսում է չվերթները
11/14/2024 16:19
Վարչապետն ընդունել է ԵՆԲ փոխնախագահին
11/14/2024 16:17
Սիցիլիայում հեղեղներ են
11/14/2024 15:56
Սահմանադրական դատարանը չի չեղարկել Անկախության հռչակագիրը․ Դիլանյան
11/14/2024 15:55
Համայնքապետարանի աշխատակիցներն աշխատավարձ են ստացել․Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար
11/14/2024 15:36
Ադրբեջանը հիմա էլ հետաքրքրված է միջուկային էներգիայով՝ փոքր մոդուլային ռեակտորներ է ուզում
Աջափնյակում 56-ամյա տղամարդու սպանության գործով կալանավորվել է 27 տարեկան երիտասարդ 11/25/2016 16:38 | Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 20-ին Աջափնյակ վարչական շրջանում 56-ամյա Սամվել Արշակյանի սպանության կասկածանքով ձերբակալված 27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 235-րդ հոդվածների 1-ին մասերով:
Դատարանը բավարարել է նաև քննիչի միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Սամվել Արշակյանը կրծքավանդակի և ձախ ազդրի շրջանում հրազենային վիրավորումներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, սակայն ժամեր անց, հիվանդանոցում գիտակցության չգալով, մահացել է:

27-летний парень взят под стражу по делу об убийстве 56-летнего мужчины в ереванском районе Ачапняк 11/25/2016 18:00 | Криминальная хроника
27-летнему парню, задержанному по подозрению в убийстве 56-летнего Самвела Аршакяна в ереванском районе Ачапняк, предъявлено обвинение.
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос “ФактИнфо”, молодому мужчине инкриминируют часть 1 статьи 104(Убийство) и часть 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении.
Суд также удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Самвел Аршакян был госпитализирован с огнестрельными ранениями в области груди и левого бедра в больницу, однако спустя некоторое время скончался в клинике, не приходя в сознание.