Հաստատվել է քննությունների ժամանակացույցը 11/23/2016   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը հրաման է ստորագրել՚ «2016-2017 ուսումնական տարվա 12-րդ դասարանների սովորողների պետական ավարտական քննությունների անցկացման ժամանակացույցը հաստատելու» մասին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԳ նախարարության պաշտոնական կայքից:
Համաձայն ժամանակացույցի՚ քննությունները կկազմակերպվեն.
«Հայոց լեզու և հայ գրականություն» /գրավոր/-2016 թվականի դեկտեմբերի 26
«Մաթեմատիկա» /գրավոր/-2016 թվականի դեկտեմբերի 28
«Հայոց պատմություն» /գրավոր/-2016 թվականի դեկտեմբերի 29
«Ռուս գրականություն» /բանավոր/ ռուսերենով ուսուցմամբ դասարանների համար-2016-2017 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի ուսումնական պարապմունքների վերջին շաբաթվա ընթացքում
«Մայրենի լեզու և գրականություն» /բանավոր/ ազգային փոքրամասնությունների դասարանների համար-2016-2017 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի  ուսումնական պարապմունքների վերջին շաբաթվա ընթացքում
«Ֆիզկուլտուրա» /ամփոփիչ ստուգարք/-2016-2017 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի ուսումնական պարապմունքների վերջին շաբաթվա ընթացքում

Утвержден график проведения государственных выпускных школьных экзаменов 11/23/2016   12:12  |  Лента новостей
Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян подписал приказ “О графике проведения государственных выпускных школьных экзаменов для учащихся 12-х классов на 2016-2017 учебный год”, сообщает пресс-служба министерства.
В соответствии с графиком, письменные экзамены по предмету “Армянский язык и литература” пройдут 26-го декабря, по предмету "Математика" – 28-го декабря, по предмету "История Армении" – 29-го декабря.
Устный экзамен по предмету "Русская литература" для проходящих обучение на русском языке классов планируется провести в течение последней недели занятий 1-го полугодия 2016-2017 учебного года.
Устный экзамен по предмету “Родной язык и литература” для классов национальных меньшинств состоится в течение последней недели занятий первого полугодия 2016-2017 учебного года.
Итоговый зачет по учебной дисциплине “Физкультура” пройдет в течение последней недели занятий 1-го полугодия текущего учебного года.