Աջափնյակում 56-ամյա տղամարդու սպանության գործով կասկածյալը ձերբակալվել է 11/23/2016   12:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 20-ին Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած սպանության գործով կասկածյալը ձերբակալվել է: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից:
Մեր տեղեկություններով՝ 56-ամյա Սամվել Արշակյանի սպանության մեջ կասկածվողը 27-ամյա երիտասարդ է, վերջինս իր փաստաբանի հետ ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Սամվել Արշակյանը կրծքավանդակի և ձախ ազդրի շրջանում հրազենային վիրավորումներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, սակայն ժամեր անց, հիվանդանոցում գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի վերաբերյալ, «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան, Քննչական կոմիտեից հայտնել էին նաև քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 235-րդ հոդվածների 1-ին մասերով:

Задержан подозреваемый в убийстве 56-летнего мужчины в ереванском районе Ачапняк 11/23/2016   12:21  |  Криминальная хроника
Подозреваемый по делу об убийстве 20-го ноября в ереванском районе Ачапняк задержан. Имеющуюся у “ФактИнфо” информацию подтвердили в Следственном комитете Армении.
По сведениям “ФактИнфо”, в убийстве 56-летного Самвела Аршакяна подозревается 27-летний парень, который явился в орган предварительного следствия вместе о своим адвокатом.
Ранее стало известно, что Самвел Аршакян с огнестрельными ранениями в области груди левого бедра был госпитализирован в больницу, однако спустя несколько часов скончался, не приходя в сознание.
Как сообщили в СК в ответ на запрос “ФактИнфо”, по данному  факту возбуждено уголовное дело по статье 104(Убийство)  и части 1 статьи 235 Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.