Գալուստ Սահակյանը պարգևատրել է հանրային ռադիոյի աշխատակիցներին 11/23/2016 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքային գործունեության համար ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրով պարգեւատրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության եւ Հայաստանի հանրային ռադիոյի աշխատակիցներին: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով պարգեւատրվել են Ստեփան Մարտիրոսյանը, Արսեն Ասլանյանը, Լեւոն Խաչատրյանը, Աիդա Ներսիսյանը, Գրիգոր Հարությունյանը, Կարինե Սարգսյանը, Նոնա Զոտովան, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով` Կարինե Քոչարյանը, Ալեքսանդր Մուրադյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրով` Լուսինե Վասիլյանը, Լենա Բադեյանը:
Շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ Գալուստ Սահակյանը բարձր է գնահատել տարիների ընթացքում նրանց անմնացորդ նվիրումը ռադիոյի եւ հեռուստատեսության զարգացման գործում ու նշել, որ նաեւ նրանց շնորհիվ է հանրային նշանակության կարեւոր հեռուստառադիոընկերությունը պահպանել է իր դիմագիծը: ԱԺ նախագահը պարգեւատրվածներին մաղթել է աշխատանքային եւ ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ իրենց պատասխանատու գործում:

Спикер парламента наградил ряд сотрудников ОТА и Общественного радио Армении 11/23/2016   14:09  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян 23 ноября наградил ряд сотрудников Общественной телекомпании и Общественного радио Армении. Об этом сообщает пресс-служба армянского парламента.
Награды присуждены за долголетнюю и плодотворную трудовую деятельность.
Галуст Саакян наградил Почетной грамотой НС, Памятной медалью Председателя НС и Благодарственной грамотой Председателя НС – Степана Мартиросяна, Арсена Асланяна, Левона Хачатряна, Аиду Нерсисян, Григора Арутюняна, Карине Саргсян, Карине Кочарян и др.
Поздравляя награжденных, Г.Саакян высоко оценил их преданность развитию радио и телевидения и отметил, что благодаря и их усилиям имеющая важное общественное значение телерадиокомпания сохранила присущий ей облик. Спикер парламента Армении пожелал награжденным новых трудовых и творческих успехов в их ответственном деле.