7000 դոլար` զորակոչից երեք տարով տարկետում ստանալու համար 11/23/2016   01:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Տավուշի մարզի բնակիչը յոթ հազար ԱՄՆ դոլար է տվել որդուն ամառային զորակոչից երեք տարի ժամկետով տարկետում տեղավորելու համար: Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«ՀՀ ՊՆ Ռազմական ոստիկանության օպերատիվ հետախուզական բաժնում ստացված օպերատիվ տեղեկությունները իրացնելիս ՀՀ ՊՆ ՌՈ բաժին հրավիրված ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի բնակիչ Ա.Կ.Հ.-ն հաղորդում և բացատրություն է տվել այն մասին, որ 2014թ. յոթ հազար ԱՄՆ դոլար է տվել Երևան քաղաքի բնակչուհի Ա.Գ.Գ.-ին, իր որդուն նույն թվականի ամառային զորակոչից երեք տարի ժամկետով տարկետում տեղավորելու համար: ՀՀ ՊՆ ՌՈ աշխատակիցների օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում 21.11.2016թ. Ա.Գ.Գ.-ն խոստովանել է վերը նշվածը: Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ ՌՈ համապատասխան բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր»:

Военная полиция Армении готовит материалы в связи с сообщением о даче взятки за отсрочку от армии 11/23/2016   11:59  |  Криминальная хроника
Военная полиция Армении занялась  случаем  взяточничества за предоставление отсрочки от армии двухлетней давности, сообщил пресс-секретарь Минобороны Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
“В ходе реализации оперативных данных, полученных оперативно-следственным отделом Военной полиции, житель Дилижана А.К., приглашенный в отделение ВП, сообщил, что в 2014 году отдал жительнице Еревана А.Г.Г. семь тысяч долларов США для выдачи его сыну отсрочки от призыва в армию сроком на три года. Сама женщина также признала вышеуказанный факт. По данному факту Военная полиция готовит материалы”, - проинформировал он.