Հասակակից երիտասարդների վիճաբանությունն ավարտվել է սպանությամբ 11/21/2016   15:32  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վանաձոր քաղաքի բնակիչ Հարություն Աղաջանյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Ձեռնարկված անհետաձգելի մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով ձերբակալվել է։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016 թվականի նոյեմբերի 20-ին` ժամը 22.30-ի սահմաններում, Վանաձոր քաղաքի  Երևանյան խճուղի 88 հասցեում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կայանի մոտ հայտնաբերվել է 1995 թվականի ծնված, Վանաձոր քաղաքի բնակիչ Հարություն Աղաջանյանի դիակը՝ ծակած-կտրած վերքերով:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ Թ.Շուշանյանի գլխավորությամբ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Դեպքի առթիվ 2016 թվականի նոյեմբերի 21-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մշակվել քննչական պլան:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ երիտասարդին կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքը պատճառվել է ավտոտեխսպասարկման կայանի մոտ կենցաղային հարցերի շուրջ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։
Պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով ևս Վանաձոր քաղաքի բնակիչ է, 22 տարեկան։ Կասկածյալը ձերբակալվել է և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ։

СК Армении сообщил о раскрытии убийства молодого парня в Ванадзоре 11/21/2016   16:59  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту убийства жителя Ванадзора Арутюна Агаджаняна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в результате предпринятых масштабных следственных действий установлена личность предполагаемого преступника, который задержан.
Как отмечается в сообщении, 20-го ноября около 22:30 близ станции автотехобслуживания, расположенной на Ереванском шоссе в Ванадзоре, было обнаружено тело местного жителя Арутюна Агаджаняна(1995 года рождения) с колото-резаными ранами.
На место инцидента немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного управления Следственного комитета РА по Лорийской области Т. Шушаняном. Проведен осмотр места происшествия.
По данному факту 21-го ноября 2016 года было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 (Убийство) Уголовного кодекса Армении, разработан план следствия.
"В результате предпринятых мероприятий было установлено, что молодой человек получил несовместимые с жизнью ранения во время ссоры на бытовой почве, произошедшей рядом со станцией автотехобслуживания.Установлена также личность предполагаемого преступника: им оказался 22-летний житель Ванадзора. Подозреваемый задержан и дал показания относительно случившегося", - говорится в сообщении.