Ամփոփվել են Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները 11/19/2016   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 18-ին և 19-ին ԼՂՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի նիստերում ամփոփվել են Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակի հանրային քննարկումների արդյունքները:
ԼՂՀ ԱԺ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հանրապետության մայրաքաղաքում և բոլոր շրջաններում քննարկումներ անցկացրած հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են  նախագծի վերաբերյալ ազգաբնակչության առաջարկություններն ու դիտողությունները:
Մասնագիտական հանձնաժողովը ստացված առաջարկությունների և կարծիքների հիման վրա նախագիծը ենթարկել է որոշակի լրամշակման: Նիստերի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության նախաբանի նախագծային տեքստին:
Այսօր՝ նոյեմբերի 19-ին, Սահմանադրության նախագծի նախնական տարբերակը կներկայացվի հանրապետության նախագահին:

Подведены итоги публичных обсуждений предварительного варианта проекта новой Конституции Республики Арцах 11/19/2016   17:10  |  Конституционные реформы
Итоги публичных обсуждений предварительного варианта проекта новой Конституции Республики Арцах подведены в ходе заседаний специальной комиссии по конституционным реформам при президенте Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба парламента НКР, члены комиссии представили замечания и предложения жителей  Степанакерта  и  всех районов, где проходили обсуждения.
На основе представленных мнений и предложений  спецкомиссия подвергла проект определенной доработке
Сегодня, 19-го ноября, предварительный вариант проекта Основного закона будет представлен президенту НКР.