Ինչ է տեղի ունեցել իրականում «Լիա» գեղեցկության սրահում. նոր մանրամասներ 11/18/2016   14:03  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ «Լիա» գեղեցկության սրահի սեփականատեր Պետրոս Իսրայելյանը, նույն ինքը՝ Չարբախցի Գեղամը, կասկածվում է գեղեցկության սրահում տեղի ունեցած միայն մեկ սպանության մեջ։
Հիշեցնենք, որ 2016 թվականի նոյեմբերի 13-ին Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող գեղեցկության սրահներից մեկում հնչած կրակոցների հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել է երկու անձ՝ Երևան քաղաքի բնակիչներ Գևորգ Ավետիսյանը և Մուշեղ Մուշեղյանը, ևս մեկ անձ՝ Արամ Պետրոսյանը, հրազենային վնասվածք է ստացել կրծքավանդակի աջ հատվածում, և նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Մեր տեղեկություններով՝ Գեւորգ Ավետիսյանը Պետրոս իսրայելյանի «մարդկանցից» է, իսկ Մուշեղ Մուշեղյանը օրվա գլխավոր «մեղավորը», այսինքն՝ Չարբախցի Գեղամը հենց նրա հետ է խնդիր ունեցել։ Գեղեցկության սրահի տարածքում տեղի ունեցած «ռազբորկային» մասնակցել է մի քանի տասնյակ մարդ, որոնց թվում նաեւ քրեական հեղինակություններ։ «Փաստինֆո»-ին հաջողվեց պարզել, որ Երեւանի քննչական վարչությունն արդեն պարզել է շատերի ինքնությունը ու նրանց հայտնաբերելու հանձնարարություն տվել ոստիկաններին։
Տեղեկացրել ենք, որ սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որի նախաքննությունը, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ, նոյեմբերի 14-ից շարունակվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում:

Стали известны новые подробности по делу о двойном убийстве в ереванском салоне красоты 11/18/2016   14:56  |  Криминальная хроника
Владелец ереванского салона красоты “Лия” Петрос Исраелян, он же Гегам Чарбахский, подозревается в убийстве одного из мужчин.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что 13-го ноября сего года в одном из салонов красоты в столичном районе Шенгавит произошла стрельба, в результате которой погибли двое мужчин - жители Еревана Геворк Аветисян и Мушег Мушегян, еще один – Арам Петросян – получил огнестрельное ранение в грудь. Его состояние оценивается как крайне тяжелое.
По сведениям “ФактИнфо”, Геворк Аветисян является человеком из окружения Петроса Исраеляна. Что касается Мушега Мушегяна, то именно с ним имел дело Гегам Чарбахский.
В произошедшей в салоне красоты разборке принимали участие несколько десятков человек, в том числе криминальные авторитеты.
Как стало известно “ФактИнфо”, следственным управлением по городу Ереван уже установлены личности многих участников. Полицейским поручено их разыскать.
По факту убийства возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство), пункта 1 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА. Производство предварительного следствия по делу, по поручению председателя Следственного комитета Армении,  с 14-го ноября продолжается в следственном управлении СК РА по городу Ереван.