Սպանության գործով ձերբակալվել է գեղեցկության սրահի սեփականատիրոջ կինը 11/15/2016 12:23 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ձերբակալվել է «Լիա» գեղեցկության սրահի սեփականատեր Պետրոս Իսրայելյանի կինը։ Վերջինս կասկածվում է հանցագործության հետքերը թաքցնելու մեջ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2016 թվականի նոյեմբերի 13-ին գեղեցկության սրահում հնչել են կրակոցներ, որոնց հետեւանքով ստացած հրազենային վնասվածքներից երկուսը մահացել են, իսկ մեկի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։ Տուժողների վրա հայտնաբերվել է հրազենային 5 վնասվածք։ Մահացածներից մեկի դիահերձման արդյունքում մարմնից հանվել է 1 գնդամ՝ 9 մմ տրամաչափի, ինչը հիմք է տալիս ենթադրելու, որ ըստ ամենայնի կրակոցներն արձակվել են Մակարով տեսակի ատրճանակից։
Քննչական կոմիտեն՝ նախօրեին Երևանում տեղի ունեցած սպանության մասին
Գեղեցկության սրահում պարկուճներ եւ գնդակներ չեն հայտնաբերվել։ Հետքերը մաքրված են եղել եւ հայտնաբերվել են կնոջ մատնանշված տեղից։
Թե որն է եղել նման ծանր հանցագործության շարժառիթը առայժմ պարզ չէ. Միջադեպի մասնակիցներից երկուսը սպանվել են, իսկ երրորդը ի վիճակի չէ ցուցմունք տալու։ Իսկ գեղեցկության սրահի տնօրենը եւ նրա որդին փախած են։ Ըստ տարածքի բնակիչների՝ տուժողները լավ հարաբերությունների մեջ են գտնվել Իսրայելյանի հետ, ասել է թե՝ եղել են նրա թիմից, իսկ թե ինչ է կատարվել գեղեցկության սրահում եւ ինչու են սեփականատերն ու նրա որդին դիմել փախուստի հայտնի չէ։

Супруга владельца одного из салонов красоты задержана по делу об убийстве в Ереване 11/15/2016   12:58  |  Криминальная хроника
Супруга владельца салона красоты “Лия” Петроса Исраеляна задержана по делу о воскресном убийстве  в Ереване. По информации “Фактинфо”, ее подозревают в сокрытии следов преступления.
Ранее агентство сообщило, что 13-го ноября с.г. в салоне красоты произошел инцидент со стрельбой, в результате которого погибли двое мужчин, еще один был ранен. Его состояние оценивается крайне тяжелое. На теле потерпевших были обнаружены 5 огнестрельных ранений. При вскрытии из тела одного из погибших была извлечена пуля калибром 9мм, что дает основание полагать, что выстрелы, по всей вероятности, были произведены из пистолета Макарова.СК Армении выясняет обстоятельства вчерашнего убийства в ЕреванеГильз и пуль в салоне красоты не обнаружено. Следы были убраны.
Что стало мотивом тяжкого преступления пока не ясно. Двое участников инцидента были убиты, а третий – не в состоянии давать показаний. А владелец салоны красоты и его сын находятся в бегах. По словам жителей близлежащих домов, потерпевшие находились в хороших отношениях с Исраеляном. Что же произошло в салоне красоты и что послужило причиной бегства владельца заведения и его сына пока не известно.