ՀՀ ԱԺ-ն վավերացրեց ԱՊՀ-ի Միջպետական հետախուզման մասին պայմանագրին միանալու որոշումը 11/14/2016 14:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 14-ին Հայաստանի խորհրդարանը վավերացրեց ԱՊՀ-ի Միջպետական հետախուզման մասին պայմանագրին միանալու որոշումը:
Դեռեւս 2010 թվականին Մոսկվայում ստորագրված Պայմանագրին միանալուն կողմ է քվեարկել 109 պատգամավոր, 2-ը՝ դեմ, մեկ պատգամավոր ձեռնպահ է մնացել:
Խորհրդարանում պայմանագիրը ներկայացնելու ժամանակ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը հայտարարել է, որ ԱՊՀ երկրների գործընկերների հետ Հայաստանի փոխանակվող տվյալներն Ադրբեջանի իրավապահներին հասանելի չեն լինի, եթե դա կարող է վնաս պատճառել երկրի շահերին:

Парламент Армении ратифицировал решение о присоединении к Договору стран СНГ о межгосударственном розыске лиц 11/14/2016   15:15  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении на заседании в понедельник ратифицировало решение о присоединении к  Договору государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц.
За подписанный еще в 2010 году в Москве договор проголосовали 109 депутатов, двое высказались против, еще один парламентарий воздержался.
Представляя в парламенте законопроект, первый заместитель начальника Полиции Армении Унан Погосян заявил, что данные, которыми Армения обменивается с партнерами по СНГ, не будут доступны правоохранительным органам Азербайджана, если это может нанести вред интересам страны.