«Սարի թաղ»-ում զանգվածային անկարգությունների իրականացումը նախապես ծրագրված է եղել 11/14/2016   11:22  |  Քրեական խրոնիկոն
2016 թվականի հուլիսի 29-ին՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, Երևանի «Սարի թաղ» թաղամասում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու և դրանց մասնակցելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ապացույցներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ նույն օրը Երևան քաղաքի Ազատության հրապարակից քաղաքացիների երթը մեկնարկելուց առաջ նախապես ծրագրվել, նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվել «Սարի թաղ» թաղամասում զանգվածային անկարգություններ իրականացնելու ուղղությամբ՝ նպատակ ունենալով ճեղքել ոստիկանական պատնեշը, անկարգության մասնակիցներին հասցնել ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գունդ, օժանդակել 2016 թվականի հուլիսի 17-ից հիշյալ գունդը զավթած անձանց հանցավոր գործողություններին:
Ինչպես հայտնում է Դատախազության լրատվական ծաառայությունը, ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից նշված քրեական գործը պահանջվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունից և ուղարկվել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գունդը զավթելու և պատանդ վերցնելու դեպքերի վերաբերյալ քննվող քրեական գործին միացնելու և համատեղ քննություն կատարելու համար:
11:17 11/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«News.am» կայքի լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու գործը դատարանում է
09:19 09/11/2016  |  ՄամուլՎլադիմիր Գասպարյանի թիկնազորի պետն ու «Նասկի Գագոն» հրավիրվել են հարցաքննության. «Ժողովուրդ»
13:34 03/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ն արտահերթ զեկույց է պատրաստում Երևանում հուլիսյան իրադարձությունների առնչությամբ
20:31 01/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԵվս 3 անձի մեղադրանք է առաջադրվել՝ ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար
13:10 22/10/2016  |  Բարոյական վնասի հատուցումՇփոթմունքի մասին ոստիկանության դիրքորոշումը չի տեղավորվում իրավական դաշտում. Արամազդ Կիվիրյան
16:53 21/10/2016  |  Դատական ռեպորտաժներԵրևում է ինչ-որ անձի գլխի հետևի մաս ու ասում են, որ դա Արեգ Սադոյանն է. պաշտպան
12:34 21/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՀուլիսյան դեպքերի ժամանակ ներկա է եղել, սակայն ոստիկանի չի հարվածել
12:00 15/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Ազատություն» ռ/կ-ի լրագրողի աշխատանքը խոչընդոտելու գործը դատարանում է

Массовые беспорядки в ереванском квартале Сари тах планировались заранее – Генпрокуратура Армении 11/14/2016   11:57  |  Криминальная хроника
Следствием добыты доказательства спланированности массовых беспорядков в ереванском квартале Сари тах в июле 2016 года, сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.
“В результате следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в рамках уголовного дела об организации массовых беспорядков в ереванском квартале Сари тах  29-го июля, в районе 22;30 и участии в них,  получены доказательства того, что в тот же день перед началом шествия граждан, стартовавшего с Площади Свободы, заранее планировались массовые беспорядки в квартале Сари тах и велась подготовка к их учинению с целью прорвать кордон Полиции и привести участников беспорядков на территорию полка патрульно-постовой службы и оказать содействие лицам, захватившим полк 17-го июля 2016 года”, - говорится в сообщении.
Генпрокуратура Армении затребовала у Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, в ведении которого находилось дело, и направило его в Специальную следственную службу с тем, чтобы объединить его с уголовным делом, возбужденным по фактам захвата полка ППС и заложников и провести совместное расследование.