Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել 11/12/2016   09:21  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 11-ի ժամը 12:15-ից սկսած ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում լարվածությունը պահպանվել է նաև նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերվա ընթացքում: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից և գնդացիրներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 570 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) և հյուսիսային (Թալիշ) ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 (13 արկ) և 82 (56 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Այս պահի դրությամբ իրավիճակն առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ է:
14:33 11/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՆախապատերազմական վիճակ չկա, բայց դա չի նշանակում, որ մեր զգոնությունը պետք է նվազի. Դավիթ Բաբայան
14:01 11/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը արկակոծում է Թալիշ և Յարըմջա ուղղությամբ տեղակայված պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերը
10:15 11/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ և ականանետ
10:04 10/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 570 կրակոց
09:51 09/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԹալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ

ВС Азербайджана ночью вновь вели обстрел из минометов, Армия обороны потерь не понесла - Минобороны НКР 11/12/2016   10:22  |  Карабахский конфликт
Напряженная ситуация, сложившаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил с 12:15 11-го ноября, сохранялась также в ночь на 12-е ноября, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
В целом, в ночь на 12-е ноября ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения более 55 раз.
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 570 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, в том числе из крупнокалиберных винтовок и пулеметов.
На северо-восточном (Ярымджа) и северном (Талиш) направлениях азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровые минометы (13 снарядов) и 82-мм минометы (56 снарядов).
“В результате наступательных действий противника Армия обороны потерь не понесла. Передовые части Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу. В данный момент ситуация на передовой сравнительно спокойная", - говорится в сообщении.
10:10 10/11/2016  |  Карабахский конфликтВС Азербайджана за ночь произвели по армянским позициям более 570 выстрелов – Минобороны НКР
09:44 07/11/2016  |  Карабахский конфликтВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям из миномета – Минобороны НКР
09:59 05/11/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР сообщает о новых обстрелах со стороны Азербайджана