Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ 11/09/2016 10:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր պաշտոնական այցով մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակներում Նախագահն առանձնազրույց կունենա Աբու Դաբի էմիրության թագաժառանգ, շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ ալ Նահյանի հետ: Նախատեսված են նաև ՀՀ Նախագահի հանդիպումները Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ շեյխ Մուհամմադ բին Ռաշիդ ալ Մաքթումի, Շարժայի կառավարիչ շեյխ դոկտոր Սուլթան ալ Քասիմիի, ԱՄԷ փոխվարչապետ, նախագահական հարցերով նախարար Շեյխ Մանսուր Բին Զայեդ Ալ-Նահյանի հետ:
Սերժ Սարգսյանը Արաբական Միացյալ Էմիրություններում կայցելի նաև Աբու Դաբիի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցի, շեյխ Զայեդ Մեծ մզկիթ: ՀՀ Նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպում կունենա ԱՄԷ ներդրումային և զարգացման ընկերությունների ղեկավարների հետ:
Հայ-էմիրաթական բարձր մակարդակի բանակցությունների արդյունքներով կստորագրվեն երկկողմ հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու փոխգործակցության խորացմանն ուղղված մի շարք փաստաթղթեր:

Президент Армении отправился с официальным визитом в ОАЭ 11/09/2016   10:37  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня отправился с официальным визитом в Объединенные Арабские Эмираты, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В рамках визита Серж Саргсян встретится с наследником эмирата Абу Даби, шейхом Мухаммадом бин Зайдом ал Нахьяном.
Запланированы также встречи главы армянского государства с вице-президентом ОАЭ, управляющим Дубая шейхом Мухаммадом бин Рашидом ал Мактумом, управляющим Шаржы шейхом доктором Султаном ал Касими, вице-премьером ОАЭ, министром по президентским вопросам шейхом Мансуром Бин Зайдом Ал-Нахьяном.
Серж Саргсян посетит также армянскую церковь Святых мучеников в Абу Даби, Большую мечеть Шейха Зайда. В рамках визита президент встретится также с руководителями инвестиционных компаний и организаций развития ОАЭ.
По итогам армяно-эмиратских переговоров на высшем уровне будет подписан ряд документов, нацеленных на дальнейшее укрепление двусторонних отношений и и углубление взаимодействия между Арменией и ОАЭ.