Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ 11/07/2016   09:41  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 65 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նոյեմբերի լույս 7-ի գիշերը` ժամը 01:50-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
19:27 06/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման դեպքերի ինֆոգրաֆիկան անցած շաբաթվա ընթացքում
09:33 05/11/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը հրադադարի ռեժիմը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ արձակելով

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям из миномета – Минобороны НКР 11/07/2016 09:44 | Карабахский конфликт
В выходные дни на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня порядка 65 раз, сообщает в понедельник пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 1200 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
В ночь на седьмое ноября, около 01:05 на северном(Талиш) направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили 60-миллиметровый миномет(снаряд).
"Для подавления наступательной активности противника передовые части Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.