Քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ 11/05/2016   10:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը մեկ անգամ եւս շնորհավորել է Կարեն Կարապետյանին ՀՀ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ եւ հույս հայտնել, որ նրա վարչապետության օրոք կշարունակի հետեւողականորեն զարգանալ ու ընդլայնվել ՀՀ եւ ԼՂՀ բարձր մակարդակի վրա գտնվող տնտեսական համագործակցությունը:
Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան, որով նա պարգեւատրվել էր ս.թ. օգոստոսի 30-ին` սոցիալ-տնտեսական կարեւորագույն խնդիրների իրականացման գործում Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար եւ ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

Премьер Армении и президент НКР обсудили вопросы расширения экономического сотрудничества 11/05/2016   10:14  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян в пятницу принял премьер-министра Армении Карена Карапетяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи обсуждался широкий круг вопросов, касающихся экономического сотрудничества двух армянских государств.
Президент Саакян вновь поздравил Карена Карапетяна с назначением на должность главы Правительства РА, пожелал ему успехов и выразил надежду, что в период его пребывания в должности продолжится последовательное развитие и расширение экономического сотрудничества между РА и НКР, находящегося сегодня на высоком уровне.
Бако Саакян вручил Карену Карапетяну орден «Месроп Маштоц», которым он был награжден 30 августа с.г. за содействие Арцаху в деле решения важнейших социально-экономических задач и в ознаменование 25-летия провозглашения НКР.