Հաստատվել են ավարտական քննությունների կազմակերպման աշխատակարգը և ժամանակացույցը 11/04/2016 12:28 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն այսօր հրաման է ստորագրել՝ «2016-2017 ուսումնական տարվա գիտելիքների ստուգման, պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման, անցկացման աշխատակարգը և ժամանակացույցը հաստատելու մասին»: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԳ պաշտոնական կայքից:
Համաձայն աշխատակարգի` հանրակրթական ուսումնական հաստատության 4-րդ և 9-րդ դասարաններում անցկացվում են համապատասխանաբար` գիտելիքների ստուգում և պետական ավարտական քննություններ` հունիսի 1-24-ը:
Հաստատությունների 12-րդ դասարաններում անցկացվում են պետական ավարտական քննություններ` հունվարի 14-28-ը և /կամ հունիսի 1-24-ը: Հունվարին կազմակերպվող պետական ավարտական քննություններին կարող է մասնակցել այն սովորողը, որը հունիս ամսին մասնակցելու է միասնական քննություններին:
Միասնական քննությանը մասնակցող սովորողը հունվարին անցկացվող պետական ավարտական քննություններ կարող է հանձնել միայն այն առարկաներից, որոնք չի հանձնելու միասնական քննությունների համակարգով:
Հունվարին կազմակերպվող պետական ավարտական քննություններին մասնակցելու համար սովորողները մինչև դեկտեմբերի 1-ը գրավոր դիմում են հաստատության տնօրենին:

Утвержден график и регламент проведения выпускных экзаменов – Минобрнауки Арменииж 11/04/2016   13:48  |  Информационная платформа
Министр науки и образования Армении Левон Мкртчян подписал сегодня приказ “Об утверждении графика и регламента проведения проверки знаний и организации государственных выпускных экзаменов в 2016-2017 учебном году". Об этом сообщает пресс-служба Минобрнауки Армении.
В соответствии с регламентом проверка знаний и государственные выпускные экзамены в 4-х и 9-х классах общеобразовательных учебных заведений будут проведены 1-24 июня.
В 12-х классах государственные выпускные экзамены пройдут 14-28 января и/или 1-24 июня.
Сообщается также, что в государственных выпускных экзаменах, намеченных на 14-28 января, могут принять участие те учащиеся, которые в июне будут сдавать единые экзамены.
“Учащийся, участвующий в сдаче единого экзамена, в январе может сдать государственные выпускные экзамены только по тем предметам, которые он не будет сдавать по системе единых экзаменов”, - отмечается в сообщении.
В ведомстве также сообщили, что учащиеся для участия в государственных выпускных экзаменах в январе должны до 1-го декабря представить директору учебного заведения письменное заявление.