Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր 11/04/2016   09:39  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 41 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր  (16 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из крупнокалиберных пулеметов – Минобороны НКР 11/04/2016   10:33  |  Карабахский конфликт
В ночь на 4 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 41 раза, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 530 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На восточном и северном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили крупнокалиберные пулеметы типа ДШК(16 выстрелов).
“Передовые части Армии обороны НКР, в основном, воздерживались от ответных действий и продолжали осуществлять надежную оборону боевых позиций”, - отмечается в сообщении.