Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային և ենթափողային տիպի նռնականետեր 11/02/2016   10:02  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 560 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային (ՁՀՆ-7 /5 արկ/) և ենթափողային (ԵՆ-25 /3 արկ/) տիպի նռնականետեր:
09:35 22/10/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из гранатометов – Минобороны НКР 11/02/2016 10:11 | Карабахский конфликт
В ночь на 2 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 560 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет – РПГ-7(5 снарядов) и подствольный гранатомет ГП-25(3 снаряда).
“Передовые части Армии обороны НКР, в основном, соблюдали режим перемирия, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости”, - отмечается в сообщении.