Հրայր Թովմասյանն ապագայի հարցում դեռ չի կողմ նորոշվել 11/01/2016   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար Հրայր Թովմասյանն անդրադարձել է մամուլում շրջանառվող խոսակցություններին, թե ինքը ցանկանում է Սահմանադրական դատարանի անդամ դառնալ:
Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում Հրայր Թովմասյանն ասաց, որ ինքը ընդհանրապես իր ապագայի հետ կապված անորոշության մեջ է:
«Ես անգամ հիմա կդժվարանամ պատասխանել, առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններից հետո կշարունակե՞մ մնալ պետական կառավարման համակարգում, թե ոչ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Թովմասյանը:
Նա հավելեց՝ եթե որևէ պաշտոնում կլինի մեկը, ով կկարողանա ավելի լավ պաշտոնավարել, քան ինքը, ապա ինքը պատրաստ է իրեն առաջարկվող ցանկացած պաշտոն զիջել այդ մարդուն:

Глава аппарата парламента Армении пока не определился со своим будущим 11/01/2016   13:37  |  Лента новостей
Руководитель аппарата Национального Собрания Армении Грайр Товмасян на встрече с журналистами в парламенте во вторник прокомментировал муссируемые в прессе слухи о его желании стать членом Конституционного суда РА.
Грайр Товмасян заявил, что пока не определился со своим будущим.
“Я сейчас затрудняюсь вообще ответить – останусь ли в государственной системе после предстоящих парламентских выборов или нет ", - цитирует Товмасяна “Арменпресс”.
Он также добавил, что готов уступить предлагаемую ему должность, если посчитает, что другой кандидат окажется более эффективным на этом посту, чем он.