Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ 11/01/2016 09:25 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 840 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՌՊԳ-7 /3 արկ/):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям из гранатомета – Минобороны НКР 11/01/2016   09:46  |  Карабахский конфликт
В ночь на 1 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 840 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет – РПГ-7(3 снаряда).
“Для подавления наступательной активности противника передовые части Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, – отмечается в сообщении.