Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2300 կրակոց 10/31/2016 10:05 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ` չեզոք գոտում, դիտարկվել են ականազերծում կատարող ադրբեջանական մի խումբ զինծառայողներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդը հետ է շպրտվել: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщает о новых обстрелах со стороны Азербайджана в выходные 10/31/2016 10:40 | Карабахский конфликт
В выходные дни на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня порядка 100 раз, сообщает в понедельник пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 2300 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"На северном направлении линии соприкосновения, в нейтральной зоне, была замечена группа азербайджанских военнослужащих, производящих разминирование. В результате предпринятых передовыми частями Армии обороны НКР ответных действий противник был отброшен назад. Подразделения Армии обороны продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно несут боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.