Պաշտպանության ոլորտին 2017թ. պետբյուջեից հատկացումների մեծ ավելացում չի նախատեսվում 10/31/2016 17:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի պաշտպանության ոլորտին պետական բյուջեի 2017թ. նախագծով հատկացումների մեծ ավելացում չի նախատեսվում: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Այն, ինչ նախատեսված է, բնականոն աճի շրջանակներում է, բայց մենք ունենք ներքին լուրջ վերաբաշխումներ՝ կապված խնայողությունների հաշվին մարտական պատրաստության և սպառազինության, ինչպես նաև ներսում ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման համար գումարների ավելացման հետ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ դա պաշտպանության նախարարության հստակ քաղաքականությունն է, որը պահպանվելու է:
«Մենք դեռ ունենք ժամանակահատված մինչև բյուջեի ավարտական փուլին հասնելը այսօրվա քննարկուﬕց հետո և նաև այդ ժամանակը օգտագործելու ենք մեր աշխատանքները իրականացնելու ուղղությամբ»,- եզրափակեց նախարարը:
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները հոկտեմբերի 31-ին գումարել են համատեղ նիստ` օրակարգում ունենալով «Հայաստանի Հանրապետության 2017թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումը:

Значительного увеличения бюджета Минобороны Армении в 2017 году не планируется – Виген Саркисян 10/31/2016 17:35 | Лента новостей
Значительного увеличения средств,к выделяемых из госбюджета на 2017 год на сферу обороны не планируется. Об этом заявил в понедельник журналистам в Национальном Собрании Армении министр обороны Виген Саркисян.
“Однако у нас планируется серьезное внутреннее перераспределение средств: в плане увеличения расходов на вооружение, боевую подготовку и развитие ВПК за счет сбережений. Такова политика министерства обороны, и мы будем придерживаться ее в 2017 году”, - приводит слова Вигена Саркисяна “Арменпресс”.
В постоянных комиссиях парламента Армении в понедельник стартовали обсуждения проекта государственного бюджета РА на 2017 год.